Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.5 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Additional Features:
- Pocket Clip.
Code: 37U-KN-BTKT2206F-BT2206F
MPN: BT2206F
UPC: 799174101469
Product Info for Bestech Knives Mothus Bar Lock BTKT2206F 3.50 in Stainless Steel Folding Knife
The Bestech Knives Mothus Bar Lock BTKT2206F 3.50 in Stainless Steel Folding Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer great deals 15% Off!![]()
Purchase your new Bestech Knives Mothus Bar Lock BTKT2206F 3.50 in Stainless Steel Folding Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
4.5" (11.43cm) closed. 3.5" (8.89cm) Bohler M390 stainless blade. Black and bronze titanium handle. Thumb disk. Pocket clip. Vertical satin finish blade. Black nylon zippered storage case. Boxed.
Specifications for Bestech Knives Mothus Bar Lock BTKT2206F 3.50 in Stainless Steel Folding Knife:
| Manufacturer: | Bestech Knives |
| Blade Length: | 3.5 in |
| Closed Length: | 4.5 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Knife Application: | Folding Blade |
| Additional Features: | Pocket Clip. |
| Weight: | 0.58 lb |
| Quantity: | 1 |
| Age Group: | Adults |
Package Contents:
- Bestech Knives Mothus Bar Lock Bronze