Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 4 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Additional Features:
- Pocket Clip.
- Color:
- Black/Green, Multi
Code: 37U-KN-BTKT2205A-BT2205A
MPN: BT2205A
UPC: 799174100967
Product Info for Bestech Knives Lockness Framelock 4.00 in Stainless Steel Folding Knife
The Bestech Knives Lockness Framelock 4.00 in Stainless Steel Folding Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer great deals 43% Off!![]()
Purchase your new Bestech Knives Lockness Framelock 4.00 in Stainless Steel Folding Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
5" (12.7cm) closed. 4" (10.16cm) stonewash finish Bohler M390 stainless blade. Black and green G10 handle. Thumb stud. Pocket clip. Bead blast finish titanium frame. Black nylon zippered storage case. Boxed.
Specifications for Bestech Knives Lockness Framelock 4.00 in Stainless Steel Folding Knife:
| Manufacturer: | Bestech Knives |
| Blade Length: | 4 in |
| Closed Length: | 127 mm |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Knife Application: | Folding Blade |
| Additional Features: | Pocket Clip. |
| Weight: | 0.64 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Black/Green, Multi |
| Age Group: | Adults |
Package Contents:
- Bestech Knives Lockness Framelock Black/Green