Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.25 in
- Blade Material:
- Damascus Steel
- Additional Features:
- Pocket Clip.
Code: 37U-KN-BTKMK02M-BMK02M
MPN: BMK02M
UPC: 799174101872
Product Info for Bestech Knives Ronan B-Lock 3.25 in Damascus steel Folding Knife
The Bestech Knives Ronan B-Lock 3.25 in Damascus steel Folding Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer unbelievable prices 17% Off!![]()
Purchase your new Bestech Knives Ronan B-Lock 3.25 in Damascus steel Folding Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
4.65" (11.80cm) closed. 3.26" (8.30cm) acid etched Damascus steel blade. Olivewood handle. Extended tang. Pocket clip. Boxed.
Specifications for Bestech Knives Ronan B-Lock 3.25 in Damascus steel Folding Knife:
| Manufacturer: | Bestech Knives |
| Blade Length: | 3.25 in |
| Closed Length: | 118 mm |
| Blade Material: | Damascus Steel |
| Knife Application: | Folding Blade |
| Additional Features: | Pocket Clip. |
| Weight: | 0.24 lb |
| Quantity: | 1 |
| Age Group: | Adults |
Package Contents:
- Bestech Knives Bestechman Ronan B-Lock