Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.5 in
- Blade Material:
- Steel
- Handle Color:
- White G10
- Additional Features:
- Pocket Clip.
- Color:
- White
Code: 37U-KN-BTKMK01I-BMK01I
MPN: BMK01I
UPC: 799174101094
Product Info for Bestech Knives Bestechman Dundee Linerlock BTKMK01I
The Bestech Knives Bestechman Dundee Linerlock BTKMK01I is here at Opticsforyou.com and as usual we offer unbelievable prices 18% Off!![]()
Purchase your new Bestech Knives Bestechman Dundee Linerlock BTKMK01I from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
4.63" (11.76cm) closed. 3.5" (8.89cm) black stonewash finish D2 tool steel blade. White G10 handle. Extended tang. Pocket clip. Boxed.
Specifications for Bestech Knives Bestechman Dundee Linerlock BTKMK01I:
| Manufacturer: | Bestech Knives |
| Blade Length: | 3.5 in |
| Closed Length: | 4.63 in |
| Blade Material: | Steel |
| Knife Application: | Folding Blade |
| Handle Color: | White G10 |
| Additional Features: | Pocket Clip. |
| Weight: | 0.22 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | White |
| Age Group: | Adults |
Package Contents:
- Bestech Knives Bestechman Dundee Linerlock