Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.5 in
- Blade Material:
- Steel
- Handle Color:
- Orange G10
- Additional Features:
- Pocket Clip.
- Color:
- Orange
Code: 37U-KN-BTKMK01H-BMK01H
MPN: BMK01H
UPC: 799174101087
Product Info for Bestech Knives Bestechman Dundee Linerlock BTKMK01H
The Bestech Knives Bestechman Dundee Linerlock BTKMK01H is here at Opticsforyou.com and as usual we offer fantastic deals 18% Off!![]()
Purchase your new Bestech Knives Bestechman Dundee Linerlock BTKMK01H from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
4.63" (11.76cm) closed. 3.5" (8.89cm) D2 tool steel blade. Orange G10 handle. Extended tang. Pocket clip. Gray and satin finish blade. Boxed.
Specifications for Bestech Knives Bestechman Dundee Linerlock BTKMK01H:
| Manufacturer: | Bestech Knives |
| Blade Length: | 3.5 in |
| Closed Length: | 4.63 in |
| Blade Material: | Steel |
| Handle Color: | Orange G10 |
| Additional Features: | Pocket Clip. |
| Weight: | 0.22 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Orange |
Package Contents:
- Bestech Knives Bestechman Dundee Linerlock