Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.5 in
- Blade Material:
- Steel
- Handle Color:
- Black G10
- Additional Features:
- Pocket Clip.
- Color:
- Black
Code: 37U-KN-BTKMK01A-BMK01A
MPN: BMK01A
UPC: 799174101025
Product Info for Bestech Knives Bestechman Dundee Linerlock BTKMK01A
The Bestech Knives Bestechman Dundee Linerlock BTKMK01A is here at Opticsforyou.com and as usual we offer competitive prices 18% Off!![]()
Purchase your new Bestech Knives Bestechman Dundee Linerlock BTKMK01A from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
4.63" (11.76cm) closed. 3.5" (8.89cm) stonewash and satin finish D2 tool steel blade. Black G10 handle. Extended tang. Pocket clip. Boxed.
Specifications for Bestech Knives Bestechman Dundee Linerlock BTKMK01A:
| Manufacturer: | Bestech Knives |
| Blade Length: | 3.5 in |
| Closed Length: | 4.63 in |
| Blade Material: | Steel |
| Knife Application: | Folding Blade |
| Handle Color: | Black G10 |
| Additional Features: | Pocket Clip. |
| Weight: | 0.22 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Black |
| Age Group: | Adults |
Package Contents:
- Bestech Knives Bestechman Dundee Linerlock