Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Gun Type:
- Shotgun
- Length:
- 54.5 in
- Width:
- 7 in
- Height:
- 3 in
- Gun Make:
- Beretta
Code: TT-GC-FO491T19320999U-FO491T1932054VUNI
MPN: FO491T1932054VUNI
UPC: 082442921839
Product Info for Beretta Uniform Pro Soft Gun Case w/Carry Strap
The Beretta Uniform Pro Soft Gun Case w/Carry Strap is here at Opticsforyou.com and as usual we offer fantastic discounts !![]()
Purchase your new Beretta Uniform Pro Soft Gun Case w/Carry Strap from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Gun case made from waterproof and scratch-resistant polyester. Designed for shotguns with a barrel length of up to 30 Inches/76cm/and for semi-automatic weapons with a barrel length of up to 28 Inches/ 71cm.
Specifications for Beretta Uniform Pro Soft Gun Case w/Carry Strap:
| Manufacturer: | Beretta |
| Color: | Black |
| Fabric/Material: | 100% Synthetic |
| Gun Type: | Shotgun |
| Length: | 54.5 in |
| Width: | 7 in |
| Height: | 3 in |
| Fastener/Closure Type: | YKK |
| Gun Make: | Beretta |
Features of Beretta Uniform Pro Soft Gun Case w/Carry Strap
- 2 way YKK zip with lockable personalize zip pullers
- Adjustable sling with comfort padding
- Comfort handle
- External pocket with zip closure
- Beretta lining made of a special fabric that absorbs excess oil and moisture
- Hook to hang the gun case
- 100% synthetic fiber
Package Contents:
- Beretta Uniform Pro Soft Gun Case w/Carry Strap