Tap Tap to Zoom
- Color:
- Blue
- Fabric/Material:
- Polyester
- Size:
- One Size
Code: TT-AM-BT4-BS891T1932054VUNI
MPN: BS891T1932054VUNI
UPC: 82442921792
Product Info for Beretta Uniform Pro EVO Field Bag
The Beretta Uniform Pro EVO Field Bag is here at Opticsforyou.com and as usual we offer great deals !![]()
Purchase your new Beretta Uniform Pro EVO Field Bag from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
This field bag has three separate compartments for storage. The double handle with Velcro closure offers a secondary method of carry. The Uniform Pro Evo Field bag has ample storage space with multiple compartments and can hold up to 250 cartridges. It features an adjustable and padd ed shoulder strap for hands free carry.
Specifications for Beretta Uniform Pro EVO Field Bag:
| Manufacturer: | Beretta |
| Color: | Blue |
| Fabric/Material: | Polyester |
| Size: | One Size |
| Pack Application: | Outdoor, Hunting |
| Length: | 16.5 in |
| Height: | 7.75 in |
| Width: | 9.75 in |
| Weight: | 1.5 lb |
| Gender: | Unisex |
Features of Beretta Uniform Pro EVO Field Bag
- Padded shoulder strap
- Wide opening with double lockable zip pullers
- Front zippered pocket
Package Contents:
- Beretta Uniform Pro EVO Field Bag