Tap Tap to Zoom
- Color:
- Blue
- Gun Type:
- Shotgun
- Length:
- 32 in
- Width:
- 11 in
- Height:
- 9 in
Code: TT-GC-OT2-FO481T1932054VUNI
MPN: FO481T1932054VUNI
UPC: 082442955001
Product Info for Beretta Uniform Pro Double Soft Gun Case
The Beretta Uniform Pro Double Soft Gun Case is here at Opticsforyou.com and as usual we offer competitive prices !![]()
Purchase your new Beretta Uniform Pro Double Soft Gun Case from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Double gun case in scratch and water resistant polyester for shotguns. It is designed for over and under with barrel length up to 32in and for semiauto s with barrel length up to 30in.
Specifications for Beretta Uniform Pro Double Soft Gun Case:
| Manufacturer: | Beretta |
| Color: | Blue |
| Fabric/Material: | Resistant And Water Repellent Material |
| Gun Type: | Shotgun |
| Length: | 32 in |
| Width: | 11 in |
| Height: | 9 in |
| Lining: | Soft Microfiber |
Features of Beretta Uniform Pro Double Soft Gun Case
- For over and under shotguns with barrel length up to 32in / 81 cm
- For semiautos with barrel length up to 30in / 76 cm
- YKK zip through all the length of the gun case
- Lockable (lock not included)
- Small side pocket with YKK zip
- Shock-absorbing padding for maximum protection
- Inner lining in soft microfiber
Package Contents:
- Beretta Uniform Pro Double Soft Gun Case