Tap Tap to Zoom
Code: 79-KN3-BM-4300-1-EE
MPN: 4300-1
UPC: 610953148478
This item may be purchased by Illinois residents 21 years and over with a valid FOID and Illinois Identification card which we require submission of at checkout. For those outside of Illinois, this item is regulated for sale to Military, Law Enforcement, or other qualified personnel. Our team will contact you regarding the required qualifications and documentation. Certain federal, state, and/or local laws and regulations may apply.
The Benchmade -cla 4300-1 is here at Opticsforyou.com and as usual we offer fantastic discounts !![]()
Purchase your new Benchmade -cla 4300-1 from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
4300-1 Cla Push-button Automatic With Safety, Drop Point 154cm Stainless Steel Blade; Green & Black Textured Handle; Reversible Tip-up Deep Carry Pocket Clip
| Manufacturer: | Benchmade |
| Blade Length: | 3.4 in |
| Overall Length: | 7.85 in |
| Blade Material: | 154CM Steel |
| Handle Color: | Green |
| Knife Application: | Tactical |
| Blade Shape: | Drop Point |
| Handle Finish: | Textured Green |
| Handle Material: | G10 |
| Blade Finish: | Satin |
| Condition: | New |
| Weight: | 3.6 oz |
| Closed Length: | 4.45 in |
| Last Chance: | Yes |