Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Lock Type:
- Single-Key
- Size:
- Small
- Height:
- 6 in
- Width:
- 6 in
- Depth/Thickness:
- 2 mm
Code: BK-GF-BAR105-AX13676
MPN: AX13676
UPC: 790272007356
Product Info for Barska Single Key Depository Safe
The Barska Single Key Depository Safe is here at Opticsforyou.com and as usual we offer great prices and discounts 51% Off!![]()
Purchase your new Barska Single Key Depository Safe from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
BARSKASingle Key Depository Safeis a great way to keep cash, checks, and other important items for short periods of time while awaiting pickup. Perfect for cash drops, rent payments, important keys, paperwork, and much more. Mounting hardware and pre-drilled anchor holes for securing on the floor or counter are also included. Gas stations, restaurants, and any other retail business that deals with large volumes of cash can benefit from the security provided byBARSKASingle Key Depository Safes.
Specifications for Barska Single Key Depository Safe:
| Manufacturer: | Barska |
| Color: | Black |
| Fabric/Material: | Steel |
| Gun Type: | Handgun |
| Lock Type: | Single-Key |
| Size: | Small |
| Height: | 6 in |
| Width: | 6 in |
| Depth/Thickness: | 2 mm |
| Internal Height: | 5.75 in |
| Internal Width: | 5.75 in |
| Weight: | 8.82 lb |
Features of Barska Single Key Depository Safe
- Front-Loading Deposit Slot
- Anti-fishing Baffle Design
- Solid Steel Body Construction
- Pre-Drilled Mounting Holes
- Single Key Access
- 0.17 Cubic Feet
Package Contents:
- Barska Single Key Depository Safe
- 2 Keys
- Mounting Hardware