Tap Tap to Zoom
Product Info for Athlon Optics Midas BTR 50mm Rifle Scope Sunshades
The Athlon Optics Midas BTR 50mm Rifle Scope Sunshades is here at Opticsforyou.com and as usual we offer unbelievable prices and discounts Up to 25% Off!![]()
Purchase your new Athlon Optics Midas BTR 50mm Rifle Scope Sunshades from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Athlon Optics Sun Shade Riflescope 50mm Sunshade (Compatible with Ares ETR, Ares BTR, Midas BTR, Midas HMR, Midas TAC, and Helos BTR GEN2)
Specifications for Athlon Optics Midas BTR 50mm Rifle Scope Sunshades:
| Manufacturer: | Athlon Optics |
| Color: | Black |
| Finish: | Matte |
| Fit: | Ares BTR, Helos BTR GEN2, Midas BTR, Midas HMR, Ares ETR, Midas TAC |
| Objective Lens Diameter: | 50 mm |
| Gun Type: | Rifle |
| Length: | 4.25 in |
| Weight: | 1 lb |
Features of Athlon Optics Midas BTR 50mm Rifle Scope Sunshades
- Black matte surface finish
- 4.5 inches long sizes in 56 50 44mm.
Package Contents:
- Athlon Optics Midas BTR 50mm Rifle Scope Sunshades