Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Finish:
- Matte
- Fit:
- Talos BTR
- Objective Lens Diameter:
- 44 mm
- Tube Diameter:
- 44 mm
- Gun Type:
- Rifle
- Length:
- 4.5 in
- Condition:
- New
Code: 28W-RA-AOS44S-215028S
MPN: 215028S
UPC: 813869020993
Product Info for Athlon Optics 44mm Rifle Scope Sun Shades Compatible w/Talos BTR
The Athlon Optics 44mm Rifle Scope Sun Shades Compatible w/Talos BTR is here at Opticsforyou.com and as usual we offer unbelievable prices 20% Off!![]()
Purchase your new Athlon Optics 44mm Rifle Scope Sun Shades Compatible w/Talos BTR from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Athlon Optics Sun Shade Riflescope 44mm Sunshade (Compatible with Talos BTR)
Specifications for Athlon Optics 44mm Rifle Scope Sun Shades Compatible w/Talos BTR:
| Manufacturer: | Athlon Optics |
| Color: | Black |
| Finish: | Matte |
| Fit: | Talos BTR |
| Objective Lens Diameter: | 44 mm |
| Tube Diameter: | 44 mm |
| Gun Type: | Rifle |
| Length: | 4.5 in |
| Weight: | 65 g |
| Condition: | New |
Features of Athlon Optics 44mm Rifle Scope Sun Shades Compatible w/Talos BTR
- Black matte surface finish
- 4.5 inches long sizes in 56 50 44mm.
Package Contents:
- Athlon Optics 44mm Rifle Scope Sun Shades Compatible w/Talos BTR