Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Finish:
- Matte
- Fit:
- Midas TAC
- Objective Lens Diameter:
- 44 mm
- Tube Diameter:
- 44 mm
- Gun Type:
- Rifle
- Length:
- 4.5 in
Code: 28W-RA-44SS-213070S
MPN: 213070S
UPC: 813869021389
Product Info for Athlon Optics 44mm Rifle Scope Sunshades Compatible w/Midas TAC
The Athlon Optics 44mm Rifle Scope Sunshades Compatible w/Midas TAC is here at Opticsforyou.com and as usual we offer great discounts 20% Off!![]()
Purchase your new Athlon Optics 44mm Rifle Scope Sunshades Compatible w/Midas TAC from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Athlon Optics Sun Shade Riflescope 44mm Sunshade (Compatible with Midas TAC)
Specifications for Athlon Optics 44mm Rifle Scope Sunshades Compatible w/Midas TAC:
| Manufacturer: | Athlon Optics |
| Color: | Black |
| Finish: | Matte |
| Fit: | Midas TAC |
| Objective Lens Diameter: | 44 mm |
| Tube Diameter: | 44 mm |
| Gun Type: | Rifle |
| Length: | 4.5 in |
| Weight: | 1 lb |
Features of Athlon Optics 44mm Rifle Scope Sunshades Compatible w/Midas TAC
- Black matte surface finish
- 4.5 inches long sizes in 56 50 44mm.
Package Contents:
- Athlon Optics 44mm Rifle Scope Sunshades Compatible w/Midas TAC