Tap Tap to Zoom
- Pack Volume:
- 600 cubic in
- Color:
- Olive/Realtree Edge Camo
- Width:
- 9 in
- Length:
- 11 in
- Height:
- 2 in
Code: AN-BP5-ALLENCO111-19205
MPN: 19205
UPC: 026509044499
Product Info for Allen Terrain Vale Waist Pack
The Allen Terrain Vale Waist Pack is here at Opticsforyou.com and as usual we offer fantastic deals !![]()
Purchase your new Allen Terrain Vale Waist Pack from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
The Terrain Vale Waist Hunting Pack provides you with a 600 cubic inch capacity, perfect for your essentials when in the field. Featuring four exterior zippered pockets, as well as interior organization, you will have plenty of room for the gear you need. Waist Pack also comes with an elastic water bottle pocket and a built-in carry handle while the waist belt can adjust up to 52-inches. Made in olive and Realtree Edge.
Specifications for Allen Terrain Vale Waist Pack:
| Manufacturer: | Allen |
| Gender: | Unisex |
| Pack Application: | Everyday |
| Pack Volume: | 600 cubic in |
| Color: | Olive/Realtree Edge Camo |
| Width: | 9 in |
| Length: | 11 in |
| Height: | 2 in |
| Packed Size: | One Size |
Features of Allen Terrain Vale 600 Waist Pack
- 600 Cubic Inch Capacity
- Four Exterior Zippered Pockets
- Interior Compartment for Organizing Your Accessories
- Realtree Edge Camo
- Elastic Water Bottle Pocket
- Waist Belt that Adjusts up to 52-inches
Package Contents:
- Allen Terrain Vale Waist Pack