Tap Tap to Zoom
Product Info for Allen Bonanza Gear Fit Rifle Case
The Allen Bonanza Gear Fit Rifle Case is here at Opticsforyou.com and as usual we offer competitive prices Up to 16% Off!![]()
Purchase your new Allen Bonanza Gear Fit Rifle Case from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Keep your rifle safe and secure in this Allen Bonanza Gear Fit Gun Case during your trips out to the range. Allen designed these Gun Cases with a large gear-holding flap that can hold targets, stands or other important accessories. This Allen 917-48 Bonanza Gear Fit Rifle Case also has two accessory pockets for additional storage, and each case is lockable for your protection. There's even an easy clean lining so that you spend less time preserving your case's quality and more time practicing your shot. Snag the Allen 48in Bonanza Gear Fit Rifle Case today for your favorite firearm.
Specifications for Allen Bonanza Gear Fit Rifle Case:
| Manufacturer: | Allen |
| Fabric/Material: | PVC |
| Gun Type: | Rifle |
| Length: | 48 in |
| Width: | 3 in |
| Height: | 10.5 in |
| Weight: | 1 lb |
| Overall Length: | 48 in |
Features of Allen Bonanza Gear Fit Rifle Case
- Thick Foam Padding
- Storage Pockets for Your Accessories
- Rugged Endura Fabric Exterior
- Lockable
Package Contents:
- Allen Bonanza Gear Fit Rifle Case