Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.5 in
- Overall Length:
- 7.13 in
- Blade Shape:
- Trailing Point
- Blade Material:
- Damascus Steel 15N20
- Serrated:
- Non-Serrated
- Blade Finish:
- Damascus
- Condition:
- New
- Package Type:
- Bulk Packaging
Code: 37O-KN1-ADS028
MPN: ADS028
UPC: 871373594980
Product Info for Alabama Damascus Steel Damascus Knife Blade
The Alabama Damascus Steel Damascus Knife Blade is here at Opticsforyou.com and as usual we offer fantastic deals $8.00 Off!![]()
Purchase your new Alabama Damascus Steel Damascus Knife Blade from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Specifications for Alabama Damascus Steel Damascus Knife Blade:
| Manufacturer: | Alabama Damascus Steel |
| Blade Length: | 3.5 in |
| Overall Length: | 7.13 in |
| Blade Shape: | Trailing Point |
| Blade Material: | Damascus Steel 15N20 |
| Serrated: | Non-Serrated |
| Blade Finish: | Damascus |
| Condition: | New |
| Weight: | 0.14 lb |
| Package Type: | Bulk Packaging |
| Hand: | Ambidextrous |
| Quantity: | 1 |
Package Contents:
- Alabama Damascus Steel Damascus Knife Blade