Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3 in
- Overall Length:
- 5.75 in
- Blade Shape:
- Cleaver
- Blade Material:
- 52100
- Serrated:
- Non-Serrated
- Blade Finish:
- Damascus
- Condition:
- New
- Package Type:
- Bulk Packaging
Code: 37O-KN1-ADS113
MPN: ADS113
UPC: 871373595086
Product Info for Alabama Damascus Steel Damascus Knife Blade ADS113
The Alabama Damascus Steel Damascus Knife Blade ADS113 is here at Opticsforyou.com and as usual we offer unbelievable prices and discounts !![]()
Purchase your new Alabama Damascus Steel Damascus Knife Blade ADS113 from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Specifications for Alabama Damascus Steel Damascus Knife Blade ADS113:
| Manufacturer: | Alabama Damascus Steel |
| Blade Length: | 3 in |
| Overall Length: | 5.75 in |
| Blade Shape: | Cleaver |
| Blade Material: | 52100 |
| Serrated: | Non-Serrated |
| Blade Finish: | Damascus |
| Condition: | New |
| Weight: | 0.16 lb |
| Package Type: | Bulk Packaging |
| Hand: | Ambidextrous |
| Quantity: | 1 |
Package Contents:
- Alabama Damascus Steel Damascus Knife Blade