Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 2.5 in
- Overall Length:
- 6 in
- Blade Material:
- 52100
- Serrated:
- Non-Serrated
- Blade Finish:
- Damascus
- Condition:
- New
- Package Type:
- Bulk Packaging
Code: 37O-KN1-ADS112
MPN: ADS112
UPC: 871373595079
Product Info for Alabama Damascus Steel Damascus Knife Blade ADS112
The Alabama Damascus Steel Damascus Knife Blade ADS112 is here at Opticsforyou.com and as usual we offer great prices and discounts $1.96 Off!![]()
Purchase your new Alabama Damascus Steel Damascus Knife Blade ADS112 from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Specifications for Alabama Damascus Steel Damascus Knife Blade ADS112:
| Manufacturer: | Alabama Damascus Steel |
| Blade Length: | 2.5 in |
| Overall Length: | 6 in |
| Blade Material: | 52100 |
| Serrated: | Non-Serrated |
| Blade Finish: | Damascus |
| Condition: | New |
| Weight: | 0.06 lb |
| Package Type: | Bulk Packaging |
| Hand: | Ambidextrous |
| Quantity: | 1 |
Package Contents:
- Alabama Damascus Steel Damascus Knife Blade