Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 5 in
- Overall Length:
- 9.13 in
- Blade Shape:
- Blunt
- Blade Material:
- Damascus Steel 15N20
- Serrated:
- Non-Serrated
- Blade Finish:
- Damascus
- Condition:
- New
- Package Type:
- Bulk Packaging
Code: 37O-KN1-ADS105
MPN: ADS105
UPC: 871373595055
Product Info for Alabama Damascus Steel Damascus Knife Blade ADS105
The Alabama Damascus Steel Damascus Knife Blade ADS105 is here at Opticsforyou.com and as usual we offer great prices and discounts $4.00 Off!![]()
Purchase your new Alabama Damascus Steel Damascus Knife Blade ADS105 from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Specifications for Alabama Damascus Steel Damascus Knife Blade ADS105:
| Manufacturer: | Alabama Damascus Steel |
| Blade Length: | 5 in |
| Overall Length: | 9.13 in |
| Blade Shape: | Blunt |
| Blade Material: | Damascus Steel 15N20 |
| Serrated: | Non-Serrated |
| Blade Finish: | Damascus |
| Condition: | New |
| Weight: | 0.18 lb |
| Package Type: | Bulk Packaging |
| Hand: | Ambidextrous |
| Quantity: | 1 |
Package Contents:
- Alabama Damascus Steel Damascus Knife Blade