Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 2.75 in
- Overall Length:
- 5.5 in
- Blade Shape:
- Drop Point
- Blade Material:
- 5160 Steel
- Serrated:
- Non-Serrated
- Blade Finish:
- Damascus
- Condition:
- New
- Package Type:
- Bulk Packaging
Code: 37O-KN1-ADS103M
MPN: ADS103M
UPC: 871373595048
Product Info for Alabama Damascus Steel Damascus Knife Blade ADS103M
The Alabama Damascus Steel Damascus Knife Blade ADS103M is here at Opticsforyou.com and as usual we offer fantastic discounts $6.00 Off!![]()
Purchase your new Alabama Damascus Steel Damascus Knife Blade ADS103M from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Specifications for Alabama Damascus Steel Damascus Knife Blade ADS103M:
| Manufacturer: | Alabama Damascus Steel |
| Blade Length: | 2.75 in |
| Overall Length: | 5.5 in |
| Blade Shape: | Drop Point |
| Blade Material: | 5160 Steel |
| Serrated: | Non-Serrated |
| Blade Finish: | Damascus |
| Condition: | New |
| Weight: | 0.12 lb |
| Package Type: | Bulk Packaging |
| Hand: | Ambidextrous |
| Quantity: | 1 |
Package Contents:
- Alabama Damascus Steel Damascus Knife Blade