Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 2.75 in
- Overall Length:
- 5.5 in
- Blade Shape:
- Drop Point
- Blade Material:
- 52100
- Serrated:
- Non-Serrated
- Blade Finish:
- Damascus
- Handle Color:
- Skeletonized
- Condition:
- New
- Package Type:
- Bulk Packaging
Code: 37O-KN1-ADS103
MPN: ADS103
UPC: 871373595031
Product Info for Alabama Damascus Steel Damascus Knife Blade ADS103
The Alabama Damascus Steel Damascus Knife Blade ADS103 is here at Opticsforyou.com and as usual we offer fantastic deals $8.00 Off!![]()
Purchase your new Alabama Damascus Steel Damascus Knife Blade ADS103 from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Specifications for Alabama Damascus Steel Damascus Knife Blade ADS103:
| Manufacturer: | Alabama Damascus Steel |
| Blade Length: | 2.75 in |
| Overall Length: | 5.5 in |
| Blade Shape: | Drop Point |
| Blade Material: | 52100 |
| Serrated: | Non-Serrated |
| Blade Finish: | Damascus |
| Handle Color: | Skeletonized |
| Condition: | New |
| Weight: | 0.12 lb |
| Package Type: | Bulk Packaging |
| Hand: | Ambidextrous |
| Quantity: | 1 |
Package Contents:
- Alabama Damascus Steel Damascus Knife Blade