Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.25 in
- Overall Length:
- 7.5 in
- Blade Shape:
- Drop Point
- Blade Material:
- 52100
- Serrated:
- Non-Serrated
- Blade Finish:
- Damascus
- Condition:
- New
- Package Type:
- Bulk Packaging
Code: 37O-KN1-ADS092
MPN: ADS092
UPC: 871373595024
Product Info for Alabama Damascus Steel Damascus Knife Blade ADS092
The Alabama Damascus Steel Damascus Knife Blade ADS092 is here at Opticsforyou.com and as usual we offer unbelievable prices $11.96 Off!![]()
Purchase your new Alabama Damascus Steel Damascus Knife Blade ADS092 from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Specifications for Alabama Damascus Steel Damascus Knife Blade ADS092:
| Manufacturer: | Alabama Damascus Steel |
| Blade Length: | 3.25 in |
| Overall Length: | 7.5 in |
| Blade Shape: | Drop Point |
| Blade Material: | 52100 |
| Serrated: | Non-Serrated |
| Blade Finish: | Damascus |
| Condition: | New |
| Weight: | 0.22 lb |
| Package Type: | Bulk Packaging |
| Hand: | Ambidextrous |
| Quantity: | 1 |
Package Contents:
- Alabama Damascus Steel Damascus Knife Blade