Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 5.5 in
- Overall Length:
- 10 in
- Blade Shape:
- Drop Point
- Blade Material:
- 52100
- Serrated:
- Non-Serrated
- Blade Finish:
- Damascus
- Condition:
- New
- Package Type:
- Bulk Packaging
Code: 37O-KN1-ADS091
MPN: ADS091
UPC: 871373595017
Product Info for Alabama Damascus Steel Damascus Knife Blade ADS091
The Alabama Damascus Steel Damascus Knife Blade ADS091 is here at Opticsforyou.com and as usual we offer fantastic discounts $4.00 Off!![]()
Purchase your new Alabama Damascus Steel Damascus Knife Blade ADS091 from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Specifications for Alabama Damascus Steel Damascus Knife Blade ADS091:
| Manufacturer: | Alabama Damascus Steel |
| Blade Length: | 5.5 in |
| Overall Length: | 10 in |
| Blade Shape: | Drop Point |
| Blade Material: | 52100 |
| Serrated: | Non-Serrated |
| Blade Finish: | Damascus |
| Condition: | New |
| Weight: | 0.38 lb |
| Package Type: | Bulk Packaging |
| Hand: | Ambidextrous |
| Quantity: | 1 |
Package Contents:
- Alabama Damascus Steel Damascus Knife Blade