Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.5 in
- Overall Length:
- 8 in
- Blade Shape:
- Gut Hook
- Blade Material:
- Damascus Steel 15N20
- Serrated:
- Non-Serrated
- Blade Finish:
- Damascus
- Condition:
- New
- Package Type:
- Bulk Packaging
Code: 37O-KN1-ADS081
MPN: ADS081
UPC: 871373595000
Product Info for Alabama Damascus Steel Damascus Knife Blade ADS081
The Alabama Damascus Steel Damascus Knife Blade ADS081 is here at Opticsforyou.com and as usual we offer competitive prices $2.00 Off!![]()
Purchase your new Alabama Damascus Steel Damascus Knife Blade ADS081 from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Specifications for Alabama Damascus Steel Damascus Knife Blade ADS081:
| Manufacturer: | Alabama Damascus Steel |
| Blade Length: | 3.5 in |
| Overall Length: | 8 in |
| Blade Shape: | Gut Hook |
| Blade Material: | Damascus Steel 15N20 |
| Serrated: | Non-Serrated |
| Blade Finish: | Damascus |
| Condition: | New |
| Weight: | 0.32 lb |
| Package Type: | Bulk Packaging |
| Hand: | Ambidextrous |
| Quantity: | 1 |
Package Contents:
- Alabama Damascus Steel Damascus Knife Blade