Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3 in
- Overall Length:
- 7.5 in
- Blade Shape:
- Drop Point
- Blade Material:
- Damascus Steel 15N20
- Serrated:
- Non-Serrated
- Blade Finish:
- Damascus
- Condition:
- New
- Package Type:
- Bulk Packaging
Code: 37O-KN1-ADS078
MPN: ADS078
UPC: 871373594997
Product Info for Alabama Damascus Steel Damascus Knife Blade ADS078
The Alabama Damascus Steel Damascus Knife Blade ADS078 is here at Opticsforyou.com and as usual we offer unbelievable prices $10.00 Off!![]()
Purchase your new Alabama Damascus Steel Damascus Knife Blade ADS078 from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Specifications for Alabama Damascus Steel Damascus Knife Blade ADS078:
| Manufacturer: | Alabama Damascus Steel |
| Blade Length: | 3 in |
| Overall Length: | 7.5 in |
| Blade Shape: | Drop Point |
| Blade Material: | Damascus Steel 15N20 |
| Serrated: | Non-Serrated |
| Blade Finish: | Damascus |
| Condition: | New |
| Weight: | 0.24 lb |
| Package Type: | Bulk Packaging |
| Hand: | Ambidextrous |
| Quantity: | 1 |
Package Contents:
- Alabama Damascus Steel Damascus Knife Blade